• ul. Armii Krajowej 1
  43-100 Tychy
 • ul. Czapli 13
  43-143 Lędziny
 • Pon - Pt 8.00 - 18.00
  Sob - Nd NIECZYNNE
 • 32 328 48 38
  887 971 106

Jak zatrzymać wartościowego pracownika na wiele lat?

W firmach, w których istnieje ogromna rotacja pracowników, zazwyczaj dzieje się nie najlepiej. Zwykle osoby szybko zwalniają się, gdyż nie widzą żadnych szans rozwoju w danym miejscu i uważają trwanie w dotychczasowym stanie za stratę czasu. Zazwyczaj, tuż za brakiem perspektyw, podąża mało satysfakcjonujące wynagrodzenie oraz kiepska atmosfera. Jeżeli nie chcesz iść tą drogą oraz interesuje Cię zbudowanie spójnego zespołu, z którym będziesz mógł pracować przez wiele lat, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Jak zatrzymać wartościowego pracownika na wiele lat?

Wskazówka pierwsza: stwórz przedsięwzięcie warte starań

Nieprawdą jest, że pracowników motywuje w obecnych czasach wyłącznie wysokość pensji. To jeden z ważniejszych, choć nie jedyny, czynnik decydujący o tym, że pracownik popracuje z Tobą przez długi czas. Bardzo istotne jest przede wszystkim poczucie, że jest się częścią spójnej całości, która realizuje wartościowe i warte wysiłku zadanie. Niektóre projekty motywują do wytężonej pracy dużym, znanym klientem. Inne, choć przygotowywane na zlecenie firmy o mniejszym rozgłosie, mogą przykuwać innowacyjnymi założeniami, ciekawymi rozwiązaniami i niebanalną koncepcją. W wielu zadaniach można znaleźć pierwiastek, dla którego naprawdę warto się postarać. Trzeba tylko spojrzeć na zadanie z odpowiedniej strony i umieć przedstawić je językiem korzyści swojemu zespołowi.

Wskazówka trzecia: prywatne ubezpieczenie zdrowotne i prorodzinna polityka

W czasach, gdy kobiety spodziewające się dziecka często boją się powiedzieć swojemu pracodawcy o tym fakcie, firmy wykazujące prorodzinne nastawienie mogą łatwiej zatrzymać pracownika. W oczach wielu przedsiębiorców zatrudniona w firmie kobieta, która zajdzie z czasem w ciążę, nie staje się wcale gorszym pracownikiem. W końcu po okresie urlopu macierzyńskiego, przy odpowiednim poukładaniu obowiązków, można pogodzić obie role życiowe. Coraz więcej przełożonych docenia pracownice-matki jako osoby wyjątkowo odpowiedzialne, świetnie zorganizowane i umiejące skupić uwagę na wielu sprawach na raz.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM