• ul. Armii Krajowej 1
  43-100 Tychy
 • ul. Czapli 13
  43-143 Lędziny
 • Pon - Pt 8.00 - 18.00
  Sob - Nd NIECZYNNE
 • 32 328 48 38
  887 971 106

Prowadzisz firmę w domu? Sprawdź co zmieniło się w rozliczaniu mediów oraz czynszu

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w mieszkaniu lub w domu mają ostatnio spore problemy. Urząd Skarbowy zmienił zasady rozliczania czynszu i kosztów mediów, które przedsiębiorca ponosi w związku z taką formą prowadzenia działalności.

W ostatnim czasie gazeta "Rzeczpospolita" opublikowała informację na temat prowadzenia działalności w mieszkaniu. Podaje w nim, że aby móc zaliczyć koszty w koszta firmowe, przedsiębiorca musi mieć wydzielone oddzielne pomieszczenie, w którym prowadzi firmę, w przeciwnym razie mogą powstać poważne problemy.

Prowadzisz firmę w domu? Sprawdź co zmieniło się w rozliczaniu mediów oraz czynszu

Jak dotąd nie było z tym większych problemów, ponieważ przedsiębiorca podawał procentowo jaką powierzchnię przeznacza do wykonywania działalności oraz jakie koszta mediów z tego tytułu ponosi i mógł zaliczyć je w koszta firmowe.

Głównie problem mają programiści, graficy czy freelancerzy, ponieważ to oni najczęściej prowadzą przedsiębiorstwa w mieszkaniu. Jak wynika z danych Krajowej Izby Gospodarczej w naszym kraju takich przedsiębiorców może być milion.

W Rozporządzeniu Ministra Finansów nie ma przepisu, który zmuszałby Urząd Skarbowy do takiej zmiany. W przepisach dotyczących prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów zapisane jest tylko, że w koszta firmowe można zaliczyć wydatki związane z "opłatami za czynsz, energię elektryczną, telefon, wodę, gaz i centralne ogrzewanie w części przypadającej na działalność gospodarczą".

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM